דוס לא נחמד

הועידה לקידום בשר האשה

מה לא תעשה דוגמנית שוליים אפורה בתחילת הקריירה? * ממתי נפגעות תקיפה פונות לטלוויזיה במקום למשטרה? * ואיזה מחיר נאלץ לשלם אברך חרדי כדי לקדם קריירה של חשפנית? * יאיר טיילור זועף בטור אישי

לפני כחצי שנה, געשה המדינה בסערה: חרדי קילל חיילת. רחמנא ליצלן. שימו לב לפרטים הקטנים, כי זה מאוד חשוב, המסר הסמוי: לא מספיק שהוא חרדי, שהוא לא מתגייס לצבא, אין די בכך שהוא בז לחיילים, הוא עוד מבזה חיילת שמקריבה את עצמה למענו?

אני לא אכנס כעת לפרטים שוליים, כמו הבחנה של משמעות המינוח קללה, ועימות שלו מול סלנגים רווחים היום ברחוב. רווחים כל כך, ברמה כזו שקשה כמעט למצוא שיח חילוני שלא מאזכר כינוי לאשה על פי איברים אינטימיים והגדרות בעלות אופי דומה.

אבל ככה זה, אנחנו חרדים, ואנחנו נשלם על כל מילה שלא תמצא חן בעייני הפריץ החילוני פקוח העין.

 

אני גם לא אנסה לאתגר את פסק הדין האומלל של הפרקליטות אודות הגדרת המקרה כ"הטרדה", דבר שמרים יותר מגבה אחת, ויוצר תקדים עולמי בכל מה שנוגע להתבטאויות בלתי הולמות כלפי נשים.

כאמור לעיל, במצב כזה היה צורך לפתוח בתי כלא בגודל של חצי מאוכלוסיית מדינת ישראל, על שיח רדוד, ומילים גסות שלא יעלו על דל שפתיו ומקלדתו של אדם חרדי או מתורבת.

אבל אני לא מספיק נאיבי עד כדי כך.

 

גם לא אטריד בשאלות קשות כמו: ממתי נפגעת תקיפה מתבכיינת לתקשורת, במקום להגיש תלונה מסודרת במשטרה. ועוד לא דיברנו על החוק האוסר להציג תמונות ופרסומים אודות נפגעת.

עזבו, אין סיכוי בכלל.

 

מה כן הזעיק אותי הבוקר למקלדת?

 

הבוקר נפל דבר בישראל. אותה חיילת, שהיא אינה "פרוצה", אינה "שיקסע" ואפילו לא סתם פרובוקטיבית שמתנפלת על לבוש שחורים מזוקן כמיטב המסורת העתיקה, הודיעה שהיא פותחת בקריירת דוגמנות. למה לא?

חישבו לרגע  על איזו מיס מטלון שמנסה לפרוץ בקריירה כלשהי, איזו סיכוי יש לה מול מתמודדות אחרות?

וכעת, במקום "מטלון" יש לנו "החיילת שקיללו אותה באוטובוס, מחזירה את הכבוד לאשה" נפלא, אתם לא חושבים?

 

אני הוזה? לא בטוח. גם הצלם שלה, מר עדי ברקן, גאה בעובדה כי הפרשיה אכן מינפה אותה.

כך הופך חרדי לגומל חסדים ומקדם קריירה של נערה בתחילת דרכה. כך הוא גם נוטל חלק בשוק היצרני. וכך הוא גם הופך להיות חלק אינטגרלי מהתרבות הישראלית הנאורה והמתקדמת. פרוייקט נפלא. אין ספק.

 

(והערת אגב שולית: האם אכן להשתמש בבשרה החשוף של אשה לקדם מכירות, על חשבון ניצול חולשות של גברים, אכן מכבד אותן?)

קליק על אהבתי וקיבלת את כל החדשות והעדכונים מדוסים